Doğal Yollardan Instagram Organik Takipçi Nasıl Arttırılır?

Doğal Yollardan Instagram Organik Takipçi Nasıl Arttırılır?

Instagram, popülaritesi her geçen gün artan ve en çok etkileşim alan bir sosyal medya uygulamasıdır. Asıl amacı fotoğraf ve video paylaşımı yapmak olan sosyal medya sitesi kullanıcılarından gelen istek ve talepler üzerine bir çok alanda aktif hale gelerek kullanıma sunmaktadır.

Özellikle reklam verme ve e-ticaret alanında popüler olan ve tercih edilen uygulamalar arasında yer alan sosyal medya sitesi, birçok amaç için kullanılmasıyla kullanıcılar da büyük önem vermektedir. Hal böyle olunca da kullanıcıların Instagram organik takipçi ihtiyacı günden güne arttığından takipçi bulma arayışı içine girilmektedir.

Uygulamayı kullanan kişilerin takipçilerini artırabilmelerinde iki yöntem bulunmaktadır; birincisi satın alma diğeri ise organik yollarla artırmadır. Takipçi satın almada en önemli unsur güvenliktir. Sektörde hizmet veren çok sayıda site bulunmakta olup, güvenilir sitelerden takipçi satın alınması kullanıcıların dikkat etmesi gereken noktadır. Çünkü güvenilmeyen yerlerden alınan takipçilerin faydası olmayacağı gibi daha çok zararı olmaktadır ve bunun göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Takipçi artırmada ikinci yöntem ise organik takipçidir ve kullanıcıların tercihi de bu yönde olmalıdır. Organik takipçi, iletişime açık olan gerçek takipçiler olup kendileri gelen takipçilerdir ve takip sayısı olarak görülmekle birlikte yapılan paylaşımlarda ilgi alanlarına göre beğeni yada yorum atarak etkileşimde bulunabilmektedirler.

Peki doğal yollardan Instagram organik takipçi nasıl artırılır, neler yapılmalı ve hangi yollar denenmelidir? Bu soruya cevap veren kullanıcılar takipçilerini artırabilmekte ve uygulamada popüler olmakla birlikte e-ticaret konusunda da başarı sağlayabilmekte yada reklam konusunda kazanç sağlayabilmektedir.

Etkileşime açık olan organik takipçiler, alanlarına ilişkin yapılan paylaşımlara beğeni yada yorum ile cevap verdiğinden sürekli etkileşim halinde kalmaktadır. Kısaca organik takipçiler, yapılan paylaşımları takip ederek ona göre etkileşimde bulunurlar.

Takipçileri doğal yollardan artırmak için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan ilki profil fotoğrafıdır. Çünkü takipçilerin takip etmeden önce ilk odaklanacağı profil fotoğrafı sayfanın ne olduğu konusunda bilgi vermesi gerekmektedir.

Kısa ve öz anlatın ile birlikte kaliteli profil fotoğrafının ardından takipçilerin beklentisine uygun etkili içerikler paylaşılması takip edilmeyi kolaylaştırmaktadır. Çünkü kalitesiz bir sayfayı yada arana n içeriğin bulunmadığı bir sayfayı kimse takip etmez. Diğer taraftan paylaşılan içeriklerin zaman aralığı da oldukça önemlidir. Bir gün paylaşım yapıp sonra bir hafta ve daha uzun süre paylaşım yapmayanların takipçi kazanmaları da zordur, takipçi kazanabilmenin yollarından biri de paylaşımın sürekli yapılmasıdır.

Instagram organik takipçi kazanma yolları sadece bunlarla sınırlı olmayıp doğru etiket kullanımı (hastag) da önemlidir. Aramalarda çıkan etiketlerden dolayı da takipçi kazanmak mümkündür. İnsanların sosyal medyayı kullandığı saatlerde paylaşım yapmak takipçi kazanmanın yöntemleri arasında sayılabilmektedir. Yine takipçilerin beğenilerine ve yorumlarına cevap vermek takipçi sayısını artırmaktadır. Çünkü değer verildiğini hisseden takipçiler takip etmeye devam ederler.