YouTube’da Daha fazla Görüntüleme Nasıl Kazanılır?

YouTube’da Daha fazla Görüntüleme Nasıl Kazanılır?

Bir sosyal paylaşım sitesi olan YoutuTube’da izlenme sayısı çok olan videolar popüler olur ve kanala izleyici çeker. Kanal sahipleri videolarının hep daha fazla izlenmesini ister ve çekimlerini o doğrultuda yapar. Günümüzde YouTuberların ve firmaların kazanç kapısı haline gelen video sosyal paylaşım sitesi YouTube’da izlenme yolları araştırılmaktadır.

Youtube’da videoların izlenmelerinin yüksek olması tamamen kanal sahibine bağlı olup dikkatlice uygulanacak bir kaç husus ile izlenme sayıları çok daha yukarılara taşınabilir. İzlenme sayıları artan vidoların geliri de aynı oranda artmaktadır.

Görüntüleme sayılarının artırılmasına ilk olarak mevcut kullanıcıların abone olmaya teşvik edilmesiyle başlanmalıdır. Çünkü mevcut vidoları izlemekten keyif alan kullanıcılar, abone olduklarında potansiyel kullanıcı kaynağı olup yüklenen videolardan haberdar olur ve anlık izlenme yaparak YouTube izlenmeyi artırma sayılarını yukarıya çekmektedir. Peki kullanıcılar abone olmaya nasıl teşvik edilmelidir? Kullanıcılardan abone olmaları istenebilir ve videonun sonuna mesaj yada bağlantı eklenebilir.

Görüntüleme artırmada bir diğer ise izleyicilere neler görmek istediklerini sormak. Vidoları izleyen kişilere bundan sonra neler izlemek istedikleri sorulduğunda gelen cevaplara göre hazırlanacak olan videoların izlenmeleri de yüksek olacaktır. Çünkü kullanıcıların talepleri doğrultusunda oluşturulan videolar onların geri gelmesine bir sebep olacaktır.

Pek çok YouTuber yayınladıkları videoların altındaki yorumları okuyarak içerik oluşturmakta ve takipçilerinden gelen ilginç fikirleri değerlendirerek daha fazla geri dönüşüm elde etmektedir. Bu yolla daha fazla görüntülenme elde edilirken aynı zamanda abone sayısı da artırılmaktadır.

YouTube’da daha fazla görüntüleme nasıl kazanılır, sorusuna cevap arayan kanal sahiplerinin yapması gereken bir başka husus ise oynatma listeleri oluşturmaktır. Kanal ziyaretçilerinin beğendikleri içerikleri ve daha fazlasını bulabilmesi için oynatma listeleri oldukça yararlıdır.

Yine videoların tanıtılmasında kullanılacak yöntemlerden biri de kartlar ve bitiş ekranlarıdır. Videolara eklenecek olan kartlar bitiş ekranları diğer videoların dikkat çekmesini ve ziyaretçiyi yönlendirmesini sağlayabilmektedir.

Videolarda izlenmeyi artıracak önemli hususlardan biri de ziyaretçilerin ilgisini çeken başlıkların kullanılmasıdır. Atılacak olan ilgi çekici başlıklar ziyaretçiyi videoya izlemeye yönlendirmektedir. Yine videolarda aranma hacmi yüksek olan etiketlerin eklenmesi, aramalarda videoları üst sıralara taşıyarak görülmesini sağlayacaktır. Anahtar kelime seçiminde Youtube sisteminden yararlanma imkanı bulunmaktadır.